Rita Berta KAYA - Homeopat Rita Berta KAYA

    Şu Anda Buradasınız!
  • Anasayfa
  • Rita Berta KAYA

Rita Berta KAYA

Homeopat Rita Berta KAYA

Kişisel Gelişim Uzmanı

Almanya, Frankfurt, 1958 doğumludur. Beş yıl süren tıp eğitimini Frankfurt’ta Norbert Engler Heilpraktiker (Alternatif Tıp Pratisyeni) Okulu’nda tamamladı. Temel tıp eğitimiyle birlikte Nöral terapi, Akupunktur, Akupressür, Hidroterapi, Fitoterapi ve Homeopati dersleri aldı.

Yıllar içinde Autogenes Training, Masaj, Lenf Drenajı ve Meridyen Terapisini öğrendi. Sağlık Bakanlığı’dan onaylı Heilpraktiker (Alternatif Tıp Pratisyeni) diplomasını aldıktan sonra, Homeopati alanında çalışmaya karar verdi.

Gudrun-Volker Thielmann’ın Klasik Homeopati Okulu’nda dört yıl eğitim aldı. Daha sonraki dönemlerde George Vithoulkas, Dr. Spinedi, Dr. Farokh Master ve Alman Tıp Doktorları Homeopati Derneği’nden (www.dzvhae.de) eğitimler aldı. Almanya’da yaklaşık, iki yıl Homeopat olarak çalıştıktan sonra, Türkiye’ye yerleşti. Türkiye’de homeopati eğitimi gören doktorlar adına Dr. G. Bleul (Alman Tıp Doktorları Homeopati Derneği – www.dzvhae.de) ile görüşmeler yaparak Almanya’da burslu eğitim almalarını sağladı.
Bir çocuğu olan Rita Kaya, Almanya Homeopatlar Birliği’nin (BKHD) üyesidir. Aynı zamanda İzmir’de faaliyet gösteren Organon Homeopati Derneği’nin de başkanıdır. Çalışmalarına İzmir’de ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde verdiği eğitimlerle devam etmektedir.

POPÜLER VİDEOLARIMIZ

Homeopatiye Giriş Online Eğitim Videolarımızı

İzlediniz mi?

BÜLTENİMİZ

Hemen şimdi üye ol! Etkinliklerimizden haber al.

X