Kariyer Koçluğu - Homeopat Rita Berta KAYA

Kariyer Koçluğu

27 Kasım 2022 ritakaya Yorumlar Kapalı

İş yaşamınızda dilediğiniz hedefe ulaşmak için gerekli stratejiyi kurmanıza yardım eden, isteklerinizi ve hedeflerinizi ortaya çıkaran ve farklı bir bakış açısı ile sizi yönlendiren kişilere kariyer koçu denmektedir.

Kariyer koçu sizinle birlikte çalışmaz ya da size yaptırımlar uygulamaz. Bunu yapmak zorundasın gibi cümleler kariyer koçu ile aynı paragrafta geçmez. Kariyer koçu sadece isteklerinizi gün yüzüne çıkarır ve var olan işinizde size strateji kazanma konusunda yardımcı olur.

Kariyerinizde bazı belirsizlikleriniz olabilir örneğin; İş değiştirme konusunda kararsız olabilirsiniz veya atmak dilediğiniz adımlar ile ilgili kendinize güvenmiyor olabilirsiniz. İşte kariyer koçu ihtiyacınız olan gücü size verir.

İş hayatında ulaşmak istediğiniz noktaya gelebilmenizi, yönetmede ihtiyaç duyulan stratejiyi, neyi isteyip ne istemediğinizi, zaman yönetimini, kariyerinizle ilgili davranış modelinizi belirlemek için size yardımcı olur. Bununla beraber size yeni bir bakış açısı oluşturur ve resmi büyük çerçevede görmenizi sağlar.

Bazen bakmış olduğumuz şekilde göremediğimiz şeyler vardır hayatta. Aslına bakarsak oradadır, ona bakıyoruzdur sadece göremiyoruzdur. Bunun için farklı bir bakış açısı kazanmamız icap eder ki olan biteni daha net görebilelim. İşte kariyer koçu size bu farklı perspektifini sunar ve vakalara tek bir yönden değil farklı açılardan bakmanızı sağlar. Gelin birlikte, isteklerinizi, hedeflerinizi, stratejilerinizi birlikte oluşturalım.

X