Hamilelik - Homeopat Rita Berta KAYA

Hamilelik

26 Ocak 2023 ritakaya 0 Yorum

Yaşam gücünün yeni bir yaşam yaratabilmesi için dengede olması gerekir. Bu, sağlıklı bir çocuk doğurmak için ebeveynlerin, özellikle de annenin nispeten sağlıklı olması gerektiği anlamına gelir.

Bir homeopat olarak kendi açımdan hamilelikten 2-3 yıl önce anne babalara homeopatik tedavi öneriyorum. Tabii ki homeopatinin temel kurallarına uyan bir homeopat ile.

(Temel kuralların eklenmesi)

Bu tedavi daha sonra genetik yatkınlıkları temizleyecek ve böylece hamilelik, doğum ve sonraki yaşam sırasında embriyo için daha iyi bir temel oluşturacaktır!

Homeopati ile doğanın mucizesini desteklemek için harika bir yöntemimiz var.

Doğum- hamile kalmak sadece beden meselesi değildir. Çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak sadece fiziksel bedende gerçekleşmez.

Diğer birçok seviye söz konusudur. Fiziksel bedenimize ek olarak, onu çevreleyen ve ona nüfuz eden süptil bir bedenimiz var.

Burası düşüncelerimizin, inançlarımızın ve deneyimlerimizin depolandığı yerdir.

Süptil beden aynı zamanda atalarımızın deneyimlerini, aile sistemimizden gelen enerjik bilgileri ve kolektif meseleleri de içerir.

Bunlar, örneğin kadınlık, hamilelik ve doğum ile ilgilidir. Bir bebek istiyorsanız, hem fiziksel düzeyde hem de zihinsel ve enerjik düzeyde hamilelik için mümkün olan en iyi koşulları yaratmalısınız.

Bu, özellikle hamile kalmak kolay görünmediğinde geçerlidir. Ek olarak, örneğin günlük yaşamdaki stres kaynaklarını azaltarak, düzenli rahatlama ve koşuşturmacadan uzaklaşma gibi iyi pratik koşullar yaratmak da yararlıdır. Doğurganlık meditasyonları da çok destekleyicidir. Hamile kalmak, çok fazla özveri ve kadın gücü gerektiren ilkel bir kadın deneyimidir. Hamile olmak almaktır, akışta kalmaktır, kadınlıktır.

Erkek egemen kültürümüzde, sadece başarı ve rekabet odaklı toplumda, kadınlık kadınlara çok sınırlı bir ölçüde verilir veya hiç verilmez. Kadınlar, kadınlıklarını keşfetmeye çok az teşvik ediliyor. Toplum kadını “adam gibi kadın ol” şeklinde sosyal olarak kabul ediyor. Neyse ki, bu son birkaç yılda değişti.

Hamilelik: Hamileliğin yeni durumu, embriyo veya fetüs üzerinde iz bırakan çeşitli duygusal etkilere sahip olabilir. Hamilelik, bir kadın için her zaman büyük bir değişikliktir.

Dış koşullar ideal olsa bile, tek başına hormonal değişim, önemli ruh hali değişimlerine ve dolayısıyla duygusal dengesizliğe yol açabilecek gerçek bir zorluktur. Aynısı doğumdan sonraki ilk sefer için de geçerlidir.

Pek çok kadın hamilelikte hormonal değişiklikler yaşıyor ve bu durum çocuğun temel güvenini sarsıyor.

İsteyerek yapılana çocuklar bile böylece annenin aracılık ettiği ve üzerinde olumsuz bir enerji etkisi olan duygulara maruz kalabilir.

Tabii ki, bu duyguların arkasında kötü bir niyet yok, çünkü ebeveynler ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Tam olarak onlar için mümkün olan ve bildikleri doğruları yaparlar. Hâlbuki hormonlar söz konusu olduğunda, en sorunsuz hamilelikte bile negatif enerjik izler bırakabilir.

Belki de anne adayı hamilelikte enerjisel olarak ona yansıyan deneyimler, endişeler ya da ihtiyaçlar (fakirlik, şiddet, istenmeyen gebelik vs. gibi psikolojik durumlar) yüzünden bunalmıştı.

Elbette gebelikte tıbbi bakıma da ihtiyacımız var, bu nedenle doğal gebelik ve doğal doğum konusunda uzmanlaşmış ve iyi bir ebe ile çalışan bir doktor aramalısınız.

Temel olarak hamilelik ve doğum bence iyi eğitimli ebelerin kontrolünde olmalıdır.

Doktor sadece acil durumlarda müdahale etmelidir. (çünkü hamilelik hastalık değildir) Ama özellikle ana-baba ve akrabalar tarafından doğmamış bebeklere ruhsal destek vermeleri gereklidir.

Söylediğim gibi hamilelik bir hastalık değildir, bu nedenle “sadece acil durumlarda” çok sayıda hormon ve vitamin içeren tıbbi tedaviye ve ayrıca demir preparatlarına ihtiyacımız var (bu ilaçlar hakkında yine ayrı bir makale yazacağım)

Organizmamız milyonlarca yıldır gebelik ve doğum konusunda uzmanlaşmıştır. Ne yazık ki günümüzde, birçok kadının ancak kendi içlerinde gerçekleşebilen olağanüstü yaratıcı olayın, zihinsel ve ruhsal kısmına erişmesi engelleniyor.

Bu durumun insanlar tarafından yapıldığını hatırlayalım. Bu, her birimizin kendi iyiliğimizden veya talihsizliğimizden sorumlu olduğu ve hiç kimsenin bu sorumluluğu üstlenemeyeceği anlamına gelir. Ancak onu şekillendirmeye yardımcı olma özgürlüğüne sahibiz. Bunun için sorumluluk almak ve kendimizi bilgilendirmemiz gerekiyor. Kurban olma, yaratıcı ol.

Homeopati, hamilelik öncesinde, sırasında ve sonrasında kendinize ve çocuğunuza sağlıklı bir şekilde eşlik etmenin yollarından sadece bir tanesidir!

Tabii ki sağlıklı beslenmeli, temiz havada egzersiz yapmalı ve hatta özellikle ormanda yürüyüş yapmak harika…

Ama aynı zamanda yoga, dua, meditasyon anne ve çocuk için harikadır, eğer baba da katılırsa çok daha iyi olur. Bir insanın gelişimi bütünsel bir süreçtir! Dış ortam olarak gelişme ortamı, varlığımızın iç ortamı kadar önemlidir.

Bu nedenle, bir anne adayı olarak hamileliğinizin bedensel bölümünün sorumluluğunu sadece jinekoloğunuza devredebileceğinize inanmak saçmalıktır. Onlar eşlik edebilir, sorumluluk onlara değil biz annelere, anne adaylarına aittir.

Sevgiler, Rita Berta KAYA

X