Aile dizimi ve homeopati - Homeopat Rita Berta KAYA

Aile dizimi ve homeopati

1 Aralık 2022 ritakaya Yorumlar Kapalı

Bunların ortak noktası ne diye merak ediyor olabilirsiniz, bu konuda size anlatabileceğim çok şey var diyebilirim!

Ana terapi alanım Homeopati ama, ben de 30 yılı aşkın bir süredir bilinçaltıyla (Otojen Gevşeme, Silva ve diğer yöntemler) çalışıyorum, Reiki ve Yoga’yı kendim yapıyorum ve danışanlarıma tavsiye ediyorum.

Daha önce birkaç kez bahsettiğimiz gibi, hepimiz %95-98 enerjiden oluşuyoruz. Bir yandan da sürekli olarak kendi yarattığımız, frekanslar aracılığıyla çalışan cihazlarla (cep telefonu-bilgisayar v.s.) sürekli birlikte yaşarken, ne kadar harika bir varlık olduğumuzu unutuyoruz.

Dünyanın en büyük bilgisayarı bizim yapabildiklerimize kıyasla bir kum tanesi, hatta o bile değil.

Aile Dizimi birçoğunuz için yeni bir şey olarak bilinse de, Bert Hellinger tarafından yıllar önce geliştirilmiş bir tekniktir.

Bert Hellinger’e göre aile dizilimi, en saf haliyle yaşam desteğidir ve tüm psikoterapötik yöntemlerin çok ötesine geçer. Orijinal Hellinger® Family Constellations, dünya çapında sağlık, hukuk, eğitim ve iş alanlarında kullanılmaktadır.

Yaptığı binlerce Aile Dizimi çalışmasından sonra o ve eşi Sophie, 2000 yılı civarında, Aile Diziminin hayata karşı tamamen yeni bir bakış açısı ve tutum gerektirdiğini ve daha önce bilinen herhangi bir terapiyle karşılaştırılamayacağını anladı. Aile Dizimi farklı bir yöntemdir. Sadece öğrenmek ve sonra pratik yapmak yeterli değildir. Bunu önce kendiniz deneyimlemelisiniz.

Türkiye’de Aile Dizimini konu alan yeni bir “Zeytin Ağacı” dizisi var, bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Dr F. Samuel Hahnemann’a göre homeopatide de durum böyledir, homeopati 220 yıldır klinik sisteme entegre edilmiştir ancak kendine has yasaları ve kuralları olduğu için diğer terapilerle karşılaştırılamayacak farklı bir terapi yöntemidir. Bunu da önce kendin deneyimlemelisin, sadece öğrenmek yeterli değildir.

Ayrıca tüm dünyada Homeopat olmayan kişiler tarafından “akut vakalarda” kullanılmaktadır. Kullanan kişilerin, bu mucize terapinin kurallarını doğru öğrenmesi önemlidir. Bu nedenle her zaman “yeni başlayanlara”  Homeopati kursları düzenliyoruz. bkn. (Gelecek Eğitim Kursumuz)

Aile diziminde atalarımıza bağlı olduğumuzu görüyoruz. Orada veya mevcut ailede bir dengesizlik varsa, bundan dolayı sorunlar, fiziksel veya ruhsal hastalıklar ortaya çıktığını görebiliriz!

Bunları Aile Dizimi uygulaması sırasında, temsilcilerinin bize gösterdiği işaretlerden ve tabii ki danışanların yardımıyla teşhis ederek anlayabiliriz.

Bu işaretler (belirtiler) çoğunlukla endişe, kıskançlık, nefret veya aşk vb. duygularla ya da bedensel hareketlerle ilgilidir.

Hepimiz morfogenetik bir alanda birbirimize bağlıyız. Dizim çalışmasında, aile bireylerine af veya saygıyı sözlerle gösterebilirsek; nefretin, öfkenin, ıstırabın sevgiye dönüşeceği veya para sorunları, hastalıklar, ilişki sorunları vb. gibi problemlerin çözülebildiğini, hatta diğer aile üyelerinin bile değiştiğini görebiliriz.

Lütfen unutma:

Çünkü her kurbanın içinde bir suçlu vardır ve her suçlunun da içinde bir kurban vardır! Homeopatide de, danışan bize semptomların tamamına dayanarak hangi homeopatik ilaca ihtiyacı olduğunu gösterir. Homeopatik ilaçlar enerjik ilaçlardır! Hastalık aynı zamanda, uyum içine geri getirilmesi gereken yaşam gücünün, enerjisel bir uyumsuzluğundan başka bir şey değildir!

Bunu, açıkça anlaşılabilir nedenlerle, homeopatik ilaçlarımızla başarabiliriz.§ 2.

Organon § 2

Tedavinin en yüksek amacı çabuk ve ılımlı bir şekilde sağlığı yerine getirmek ve sürekliliğini sağlamaktır; başka bir deyişle net ve anlaşılır prensiplere dayanarak, en seri, güvenilir ve hastaya zarar vermeyen yolla hastalığın tamamını ortadan kaldırmaktır. 

Homeopatide, danışan iyileşirse diğer aile üyeleri de daha iyi durumda olur.

Bunu size bir vaka aracılığıyla anlatacağım.

Bazı çocuklar diş çıkarırken acıdan çığlık atar, çok kötü bir ruh hali içindedir, ne istediğini bilmez, ateşi vardır ve burnu akar ya da çürük yumurta gibi kokan yeşilimsi bir ishali vardır vs… Bu durumda bütün bir aileyi çıldırtabilir. O an evde Chamomilla (papatya) remedisi varsa o zaman vermek uygun olur ve sonra sanki bir düğmeye basar gibi (eğer remedi seçimi doğru ise) çocuk ağlamayı keser, uyur veya en azından uyum sağlar.

Bu tür homeopatik mucizeler yaşadığınızda (bunu çok sık deneyimledim) homeopatinin iyileştirici gücüne ikna olacaksınız.

Homeopatide olduğu kadar aile diziminde de genellikle harika şifalar görebiliriz (elbette bu her zaman vakaya bağlıdır. İyileştirmesi çok daha zor olan yeterince ağır kronik vakalar da vardır. Her durumda denemeye değer!)

Her iki terapi de Dr Hahnemann‘ın dediği gibi “Yüksek Benlik” “Tanrı” ya da Hellinger’in dediği gibi “Ruh”  “İçsel Varlık” diye adlandırdığımız gibi yaşam gücüyle ilgilidir.

Tüm insanlar birbirine morfogenetik alanla bağlıdır, bazıları daha fazla ve bazıları daha az. En çok da bu alanda en güçlü olarak “aile”  bağlıdır.

Homeopatide, Hahneman tarafından icat edilen “miasma” terimi vardır. Bu bizim binlerce yıldır genetik/epigenetik programlara sahip olduğumuz anlamına gelir ve hayat enerjisinin dengesi bozulduğunda bu programlar aktive olur bu da semptomlarla kendini gösterir.

Genellikle ister geleneksel tıp ister alternatif tıp olsun günümüzün tıbbi prosedürlerinin çoğu, insanı yalnızca bir veya iki semptomda görür, insan ayrı ayrı parçalara ayrılır. Semptomlar kesilir veya bastırılır, ancak asla iyileşmez. Kısa bir süre sonra hayat enerjisi iyileştiğinde güçlüyse semptomları tekrar gösterecek veya başka yerlerde (organizma için daha tehlikeli olan) yeni semptomlar üretecektir.

Homeopati ve ayrıca Aile Dizimi, hayat enerjisi  “İçsel Varlık”ın dilinden anlar ve onları hızlı, nazik ve kalıcı bir şekilde iyileştirmeye çalışır. Ve kronik hastalıklar da tedavi edilir, böylece kişi sağlıklı ve mutlu bir geleceğe sahip olabilir.

Biz homeopatlar çok büyük bir avantaja sahibiz. Homeopatik remediler 220 yıldan beri insanlar üzerinde belirli kanunlar ile denenmiş, o yüzden de ortaya çıkan kendini net gösteren semptomlara hangi remediyi vermemiz gerektiğini çok iyi biliyoruz.

Sağlık ve mutluluk sizin seçiminiz…

Sevgiler, Rita Berta KAYA

X