Beslenme Koçluğu - Homeopat Rita Berta KAYA

Beslenme Koçluğu

27 Kasım 2022 ritakaya Yorumlar Kapalı

Beslenme koçları bireylerin sağlıklı bir yaşama hedefleri doğrultusunda yardımcı olan ve sağlıklı yaşam ve besinler ile alakalı ihtiyaç duyulan bilgi ve becerilere sahip kişilerdir. Doğru beslenme alışkanlıkları kazandırarak danışanların daha sağlıklı yaşamaları için çözüm önerileri getirirler.

Beslenme koçları, danışanların sağlıklı yaşamaları için yapmaları gerekenleri özetleyen, bireyi bilinçlendiren ve destek olan kişilerdir. Tüketmeleri gereken gıdaları ve önceliklerini belirleyerek kişilerin hedeflerine varmalarında destek sağlarlar. Gerekli görülen durumlarda kişileri hekim veya beslenme uzmanlarına gönderirler.

Beslenme koçu ne iş yapar?

Sağlıklı beslenme koçluğu kişinin sağlıklı beslenmesi için destek anlamını taşımaktadır. Beslenme koçları işin uzmanları tarafınca hazırlanan rejim programlarının uygulanması mevzusunda kişiyi motive eder. Kişiye özel rejim yazamaz.

Beslenme konusunda danışanla ortak belirlenen hedeflere ulaşmasında yardımcı vererek bilinçlenmelerini sağlar. Kalıcı beslenme alışkanlıkları kazanmalarını sağlar. Kişinim sağlıklı beslenme konusunda olmak istediği yere gitmesi için kendini fark etmesini sağlar, ne yapması gerektiğini tarif eder ve karşılaşacağı engeller durumunda bilinçlendirerek yol çizmesine yardımcı olur.

X