Homeopatik İlaçlar - Homeopat Rita Berta KAYA

Homeopatik İlaçlar

1 Aralık 2022 ritakaya Yorumlar Kapalı

Homeopatik ilaçlar ( remediler ) bitkiler, hayvanlar, mineraller ve hastalıklı dokular gibi doğal kaynaklardan elde edilir. Belli oranlarda seyreltilerek, etkili olabilecek en düşük dozda kişiye uygulanır. Günümüzde üç binden fazla Homeopatik ilaç bulunmaktadır.

Homeopatik ilaçların yan etkileri yoktur ve alışkanlık yapmaz. Yetişkinlerde uygulandığı gibi, her yaş grubundaki çocukta, hayvan ve bitkilerde de güvenle kullanılabilir.

Homeopatik ilaçların etki mekanizması  bugünkü bilgilerle tam olarak bilinememekle beraber, kuantum fiziği ve suyun bilgi hafızasına dayalı açıklamalar destek görmektedir.

Homeopatik ilaçların ana maddeleri, en saf haliyle doğadan elde edilir;

1 – Bitkiler (çiçekler, yapraklar, sebze ve meyveler, kökler, kabuklar, tohumlar vb) örneğin Chamomilla (papatya), Ledum (biberiye, kuş dili), Allium sativa (sarımsak), Belladonna (güzel avrat otunun meyvesi) vb.
2 – Hayvansal maddeler ve bazı hayvanların salgıları; örneğin Sepia, (sübye, mürekkep balığı), Apis (bal arısı), Lachesis (yılan zehiri) vb.
3 – Hastalıklı dokular, mikroorganizmalar vb.; örneğin Carcinosinum, Medorrhinum, Tuberculinum vb.
4 – Kimyasal elementler, mineraller ve bileşimleri; örneğin Silicea (kuvars), Ferrum (demir), Sulphur (kükürt), Calcarea (kalsiyum) vb.

Doğadaki her şey, Homeopatik ilaç olma potansiyelini içinde barındırır. Hahnemann, yaşadığı dönem içinde 100 civarında Homeopatik ilacı denemiş, bu ilaçlarla birçok hastalığı tedavi etmiştir. Günümüzde kullanılabilir Homeopatik ilaç sayısı 3000’i geçmekte ve bunlara yenileri eklenmeye devam etmektedir.

Homeopatik ilaçların en yaygın kullanılan formu “globül” dür.

X